Budu během masáže nahý?

V tantrické masáži je nahota považována za znamení otevřenosti a pochopení vlastního těla. Usnadňuje zbavit se veškerých emocionálních bloků a studu a užít si potěšení ze svobody a relaxace. Během masáže jste nahý, přikrytý pouze sarongem, který masér postupně odkrývá. Masér začíná masáž v sarongu a v průběhu masáže jej zpravidla odkládá. Záleží jen na vzájemné důvěře.

Je sex součástí masáže a mohu se dotýkat během masáže maséra?

 

Tantrická masáž není o vzájemné sexuální výměně, ale o objevování sexuality v rámci Vašeho těla, ponoření se do sebe sama a do své vlastní intimity. Proto jste v průběhu tantrické masáže výhradně v přijímající pasivní roli, jste hýčkán, bez nároku na vzájemnost. Můžete zapomenout vše, co jste se dosud naučili a běžně děláte a objevit něco nového, něco obohacujícího a inspirativního, co může ovlivnit celý Váš život. Důležitým aspektem tantrické masáže je respekt k hranicím maséra. V tantrické masáži není prostor pro jakoukoli sexuální či jinou erotickou interakci s masérem.

 

Co když během masáže dostanu erekci?

 

Pravděpodobně ano. Nebo možná ne. V tantrické masáži není nic vhodné či nevhodné. Intimní masáž je nedílnou součástí tantrické masáže a má energizující a ozdravné účinky. Neklade žádné požadavky a je velmi příjemná, přičemž vůbec nezáleží na tom, zda máte nebo nemáte erekci. Důležité jsou jen Vaše pocity a prožitky.

Mnoho dnešních mužů je příliš zaměřených na výkon a dosažení specifických cílů. Erekce je vnímána jako vyjádření mužnosti a sexuálního úspěchu. Výsledkem toho je, že muži jsou pod velkým tlakem, který často vyústí v poruchy erekce a další sexuální poruchy. V tantrické masáži přítomnost erekce neurčuje míru Vaší mužnosti. Citíte respekt a přijetí toho, jací jste a jak věci prožíváte. Díky tomuto přístupu je tantrická masáž prosta předsudků a očekávání a může být léčebným procesem, během něhož dovolíte svému tělu být autentickým a přirozeným.

Co když budu mít během masáže orgasmus? Končí každá masáž  ''Happy endem''?

 

Orgasmus je spontánní a přirozená reakce těla na vysokou míru vzrušení. V průběhu tantrické masáže jsou veškeré přirozené reakce Vašeho těla přijímána. Nezáleží na tom, zda prožije orgasmus fyzicky nebo ne.

Tantra je originální proto, že učí prožít, pro mnohé dosud nepoznaný, celotělový orgasmus, což je stav naprosté blaženosti, který je nezávislý na fyzickém orgasmu (ejakulaci). Tento vnitřní orgasmus se vyznačuje naprostou ztrátou vědomé kontroly, úplným odevzdáním se fyzickému prožitku. Pocítíte energii a blaženost v celém těle, která přetrvá dlouho po skončení samotné masáže. Tantrické dechové techniky, se kterými Vás masér předem seznámí, umocní sílu tohoto prožitku. Nechte věci plynout a zjistěte, jaké pocity tantra masáž přinese Vašemu tělu a mysli.

Mohu se před i po masáži osprchovat?

 

V průběhu tantrické masáže je velmi důležité cítit tělesnou čistotu, a to jak ze strany klienta, tak ze strany maséra. Sprcha před i po masáži je samozřejmostí. Každá masérna je vybavena sprchovým koutem.

Masér se sprchuje před každou masáží a ošetří své ruce antibakteriálním mýdlem či gelem. Intimní masáž může být, na požádání, provedena v latexových rukavicích.